Szkolenia podologiczne

Serdecznie zapraszamy podologów, kosmetologów, pielęgniarki, fizjoterapeutów, a także osoby, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę z podologią. Szkolenia podologiczne dedykowane są dla początkujących, jak również dla osób, które przeprowadzają już zabiegi i chciałyby usystematyzować oraz pogłębić swoją wiedzę.

Kursy podologiczne przygotowane są według autorskiego programu opracowanego w Klinice Podologii Pedimed w Krakowie. Stawiamy na formę warsztatową – uczestnicy na pacjentach ćwiczą w praktyce techniki omawiane na wykładach. Zajęcia odbywają się w gabinetach zabiegowych Pedimed. Grupy szkoleniowe liczą maksymalnie cztery osoby.

Kursy prowadzone są przez Katarzynę Nowak-Kącką – podolog z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem. Zapewniamy materiały szkoleniowe, certyfikaty dla uczestników i przerwy kawowe. Przez miesiąc po zakończeniu zajęć oferujemy wsparcie konsultacyjne związane z tematem szkolenia.

Nasze szkolenia podologiczne wspierane są przez dystrybutora sprzętu medycznego Medava. Uczestnicy szkoleń otrzymują atrakcyjne rabaty na zakup wyposażenia gabinetu z oferty medava.pl, a także w sklepach podologicznych podostore.pl oraz ileopard.pl.

Terminarz szkoleń:

  • Praca skalpelem i dłutem – 13.01.2024, 09.03.2024 – zobacz
  • Hiperkeratozy – 03.02.2024, 16.03.2024 – zobacz
  • Brodawki wirusowe – 27.01.2024, 06.04.2024 – zobacz
  • Podstawowy zabieg podologiczny część 1. – 10.02.2024, 13.04.2024 – zobacz
  • Podstawowy zabieg podologiczny część 2. – 17.02.2024, 20.04.2024 – zobacz
  • Klamry ortonyksyjne – 24.03.2024, 11.05.2024 – zobacz
  • Jeżeli interesuje Państwa inna tematyka szkoleń – zapraszamy do kontaktu

Zgłoszenia na szkolenia

Zgłoszenia oraz pytania w sprawie szkoleń prosimy wysyłać za pomocą formularza zgłoszeniowego lub na adres szkolenia@pedimed.pl. Prosimy o wpisanie imienia, nazwiska, adresu e-mail, telefonu, nazwy i terminu szkolenia oraz ewentualnych pytań.

Żeby zarezerwować miejsce na szkoleniu należy po dokonaniu zgłoszenia przelać 50% opłaty. Drugie 50% opłacane jest w dniu kursu – kartą lub gotówką. Możemy wystawić fakturę na firmę.

Czego można nauczyć się na szkoleniu w Pedimed?

Przede wszystkim – nasze kursy podologiczne nastawione są na nabycie praktycznych umiejętności przez uczestników. Cześć wykładowa jest oczywiście w programie szkolenia, ale jest ograniczona do niezbędnego minimum. Natomiast duża część kursu to warsztaty, podczas których uczestnicy ćwiczą przeprowadzanie zabiegów związanych z jego tematyką. Ponieważ pracujemy w małych grupach, w profesjonalnie przygotowanych gabinetach, to możemy zapewnić, że każdy kursant będzie przeprowadzał zabiegi pod okiem szkoleniowca.

W naszej ofercie mamy różne szkolenia z podologii. Jedne dedykowane są dla osób początkujących, jak np. Praca skalpelem i dłutem. To szkolenie zaczyna się od podstaw anatomii i  fizjologii, badania i różnicowania zmian na stopach, przez zasady BHP w gabinecie, aż do technik pracy podstawowymi narzędziami. Inny kurs podologiczny, jak np. Klamry ortonyksyjne, jest z definicji dla osób doświadczonych, które mają już podstawową wiedzę podologiczną i umiejętności. W zależności od zaawansowania uczestników trener może w pewnym stopniu elastycznie dostosować zakres ćwiczonego materiału. Możemy jednak zapewnić, że nikt nie będzie nudził się i nawet osoby z dużym doświadczeniem będą zadowolone z tego, czego nauczą się na szkoleniu. Kursy podologiczne w Pedimed prowadzi specjalista z dużym doświadczeniem – jest od kogo uczyć się.

Co po szkoleniu?

Samo szkolenie podologiczne w Pedimed to jeszcze nie koniec. Zapewniamy Państwu wsparcie po szkoleniu, kiedy wrócicie do swoich gabinetów i będziecie wdrażać nowo nabyte umiejętności. Przez miesiąc nasz trener jest do Państwa dyspozycji. Można dopytywać się o sprawy związane z tematyką kursu, wymienić doświadczeniami, skonsultować postępowanie. Służymy pomocą.

Zapraszamy na szkolenia podologiczne do Pedimed!