Wkładki lecznicze

Wkładki lecznicze mogą w znaczący sposób zwiększyć codzienny komfort chodzenia osób narażonych na problemy bólowe pięt, przodo- lub tyłostopia. W przypadku osób chorych na cukrzycę dobór specjalistycznych wkładek zmniejsza ryzyko powstawania owrzodzeń na stopach i jest bardzo ważnym elementem profilaktyki stopy cukrzycowej.

Polecamy następujące wkładki lecznicze:

  • na zespoły bólowe przodostopia,
  • na zespoły bólowe tyłostopia,
  • na stopę cukrzycową.

Metatarsalgia

Wkładka na dolegliwości bólowe przodostopia. Wykonana z miękkich materiałów które amortyzują nacisk stopy na podłoże. Wkładka podpiera łuk śródstopia i stabilizuje stopę. Odciąża przodostopie powodując zmniejszenie dolegliwości bólowych i wspomagając ustępowanie stanu zapalnego.

Twardość głównego materiału w skali Shore’a – 12

Talalgia

Wkładka na dolegliwości bólowe tyłostopia. Wykonana z materiałów które są szczególnie miękkie w zakresie tyłostopia. Wkładka podpiera łuk śródstopia i stabilizuje stopę. Dobrze odciąża piętę powodując zmniejszenie dolegliwości bólowych i wspomagając ustępowanie stanu zapalnego.

Twardość głównego materiału w skali Shore’a – 18

Diabetologia

Wkładka przeznaczona dla osób chorych na cukrzycę, które wymagają szczególnej ochrony. Wykonana jest z bardzo miękkich materiałów, dobrze kompensujących nacisk na podłoże. Chroni przed urazami, wspomaga profilaktykę patologicznych zmian od strony podeszwowej stopy i zwiększa komfort chodzenia.

Twardość głównego materiału w skali Shore’a – 8