[breadcrumb]

Wkładki lecznicze

Wkładki lecznicze mogą w znaczący sposób zwiększyć codzienny komfort chodzenia osób narażonych na problemy bólowe pięt, przodo- lub tyłostopia, wynikające ze schorzeń stawów, wad postawy lub niewłaściwych nawyków związanych z mechaniką ruchu. W przypadku osób chorych na cukrzycę dobór specjalistycznych wkładek zmniejsza ryzyko powstawania owrzodzeń na stopach i jest bardzo ważnym elementem profilaktyki stopy cukrzycowej.

Polecamy następujące wkładki lecznicze:

  • na zespoły bólowe przodostopia,
  • na zespoły bólowe tyłostopia,
  • na stopę cukrzycową,
  • wkładki na płaskostopie,
  • wkładki antypronacyjne i anytsupinacyjne.

Metatarsalgia (bolesność przodostopia)

Przodostopie to najczęstsze miejsce występowania objawów bólowych w obrębie stopy. Powodem jest np.: płaskostopie podłużne i poprzeczne, paluch sztywny i koślawy, jałowa martwica kości, zespoły uciskowe nerwów obwodowych. Wkładka na dolegliwości bólowe przodostopia wykonana jest z miękkich materiałów które amortyzują nacisk stopy na podłoże. Wkładka podpiera łuk śródstopia i stabilizuje stopę. Odciąża przodostopie powodując zmniejszenie dolegliwości bólowych i wspomagając ustępowanie stanu zapalnego.

Twardość głównego materiału w skali Shore’a – 12

Talalgia (bolesność tyłostopia)

Talalgia to uporczywy ból pięty, który czasami zupełnie uniemożliwia prowadzenie normalnego życia. Zjawisko to jest bardzo częste zwłaszcza po dużym wysiłku fizycznym. Talalgia może zostać spowodowana stanem zapalnym powięzi stopy oraz mięśni stóp. Wkładka na dolegliwości bólowe tyłostopia wykonana jest z materiałów które są szczególnie miękkie w zakresie tyłostopia. Wkładka podpiera łuk śródstopia i stabilizuje stopę. Dobrze odciąża piętę powodując zmniejszenie dolegliwości bólowych i wspomagając ustępowanie stanu zapalnego.

Twardość głównego materiału w skali Shore’a – 18

Wkładki antypronacyjne i antysupinacyjne

Wkładki korygują niewłaściwe ustawienie stopy podczas ruchu, które może prowadzić do przeciążenia stawów i mięśni. Zapewniają podparcie wybranej części stopy, co przekłada się na właściwe ułożenie stóp i kolan.

Diabetologia

Wkładka przeznaczona dla osób chorych na cukrzycę, które wymagają szczególnej ochrony. Wykonana jest z bardzo miękkich materiałów, dobrze kompensujących nacisk na podłoże. Chroni przed urazami, wspomaga profilaktykę patologicznych zmian od strony podeszwowej stopy i zwiększa komfort chodzenia.

Twardość głównego materiału w skali Shore’a – 8