[breadcrumb]

Pedicure medyczny

pedicure-medyczny

Na czym polega zabieg?

Pedicure medyczny to podstawowy zabieg podologiczny, który polega na usunięciu zrogowaciałego naskórka, prawidłowym obcięciu i opiłowaniu paznokci, a następnie dobraniu dermokosmetyków dedykowanych dla danego rodzaju skóry. Czasami pedicure medyczny uzupełniany jest odpowiednim zabiegiem podologicznym mającym na celu usunięcie zmian skóry i lub na paznokciach – uciążliwych, bolesnych lub po prostu zdaniem pacjenta nieestetycznych.

Jak przebiega pedicure medyczny?

Wykonuje się go przy użyciu sterylnych narzędzi, wysokiej jakości sprzętu zabiegowego i odpowiednich preparatów dermokosmetycznych.
Zanim podolog rozpocznie zabieg, przeprowadza wywiad i ustala plan terapii. Każdy przypadek traktowany jest indywidualnie. Po zabiegu z kolei dobierane są odpowiednie kosmetyki do domowej pielęgnacji stóp.

Kiedy potrzebny jest pedicure medyczny?

Wskazaniami do zabiegu są:

  • problemy z rogowaceniem skóry,
  • zwiększone narastanie skórek przy paznokciach / przerost płytki,
  • przesuszona skóra stóp,
  • nagniotki, odciski, modzele,
  • skłonność do wrastania paznokci,
  • pękające pięty.

Dla zadbanych i zdrowych stóp

Nawet proste zabiegi pielęgnacyjne, ale wykonywane w nieprawidłowy sposób mogą prowadzić do bolesnych problemów. Przykładowo niewłaściwy sposób obcięcia paznokci może powodować zanokcicę – ropne zapalenie wałów paznokciowych, wywołujące pulsujący ból palca i czerwony obrzęk skóry wokół paznokcia.
Jeżeli zależy Państwu na zadbanych i zdrowych stopach – polecamy pedicure medyczny.

Na zabieg można się umówić w każdym z naszych gabinetów: Kontakt