[breadcrumb]

Indywidualne wkładki ortopedyczne

Dobrze dobrane wkładki do butów, korygując ustawienie stóp, wspierają pracę kolan, bioder i kręgosłupa. Zmniejszają w ten sposób obciążenia i zmęczenie nóg, korygują wady postawy, pomagają też pozbyć się bólu pleców.

Dobór wkładki poprzedzony jest badaniem na podoskopie, a następnie komputerowym badaniem stóp wykonanym na macie podobaroskopowej badającej siłę nacisku stopy na podłoże podczas ruchu.

Wkładki wykonane są z materiału termoformowalnego, który pod wpływem ciepła dostosowywany jest idealnie do kształtu stopy. W Klinice Podologii Pedimed badanie podoskopowe i przygotowanie wkładek indywidualnych robimy podczas jednej wizyty.

W Pedimed oferujemy wkładki lecznicze (ortopedyczne, korygujące), sportowe oraz do codziennego użytku, których celem jest zwiększenie komfortu i profilaktyka. Posiadamy typowe rozmiary wkładek, umożliwiające również przygotowanie indywidualnych wkładek dla dzieci.

Dlaczego warto wybrać wkładki do obuwia wykonane na indywidualne zamówienie?

Indywidualne wkładki, w przeciwieństwie do wkładek dostępnych w sklepach:

  • są dobierane do konkretnych potrzeb i problemów stóp
  • są dostosowane do indywidualnego kształtu stopy i dopasowane do butów ich użytkownika
  • są wykonane z wysokiej jakości materiałów
  • konsultacja z podologiem lub fizjoterapeutą podczas ich przygotowania gwarantuje, że będą dobrze dobrane dla pacjenta, a dodatkowo stanowi okazję do zbadania stanu stopy.

Technika termoformowania

Wkładki termoformowalne wykonywane są z kilku warstw specjalnie dobranych materiałów, o różnej charakterystyce i różnym stopniu twardości. Ich kształt jest utrwalany w wyniku modelowania podgrzanej wkładki na stopie pacjenta.

Proces przygotowania wkładek w Pedimed przebiega w kilku etapach:

  1. Badanie fizykalne, badanie na podoskopie oraz badanie komputerowe na elektronicznej macie podobarometrycznej
  2. Pobranie odcisku stóp na silikonowych poduszkach, utrwalanego za pomocą podciśnienia
  3. Rozgrzewanie bazy wkładki za pomocą specjalnej nagrzewnicy sterowanej elektronicznie
  4. Modelowanie wkładki na stopie pacjenta – nadanie kształtu, wzmocnienie i ew. dodanie korekcji
  5. Dopasowanie kształtu wkładki do obuwia na wysokoobrotowej szlifierce.

Rozmiary wkładek ortopedycznych

W Klinice Podologii Pedimed wykonujemy wkładki w rozmiarach EU 34 – 47 (długość stopy 22 – 30 cm). Prosimy, żeby na wizytę przynieść ze sobą obuwie do którego będą przeznaczone wkładki. Będziemy mogli  je wtedy dokładnie dopasować.