[breadcrumb]

Wkładki sportowe

Indywidualne wkładki ortopedyczne przeznaczone są zarówno dla sportowców wyczynowych, jak i osób uprawiających sport rekreacyjnie oraz prowadzących aktywny tryb życia. Wkładki do butów sportowych regulują obciążenie stopy, zmniejszają ryzyko urazów i zapobiegają powstawaniu problemów związanych z długotrwałym obciążeniem, np. odcisków oraz wrastających paznokci.

Polecamy między innymi:

  • uniwersalne wkładki sportowe,
  • wkładki do biegania
  • wkładki do trekkingu,
  • wkładki do gry w piłkę nożną,
  • wkładki do gry w tenisa,
  • wkładki do gry w golfa.

Multisport – uniwersalne wkładki sportowe

Uniwersalna wkładka do uprawiania sportu, do butów sportowych o ogólnym profilu. Przeznaczona dla zdrowych stóp w celach profilaktyki oraz dla osób które mają dolegliwości bólowe stóp podczas wysiłku fizycznego, ale nie wymagają dużych korekt. Zastosowane materiały amortyzują uderzenia w podłoże oraz stabilizują stopę zwiększając komfort i bezpieczeństwo sportowca.

Twardość materiałów w skali Shore’a – 30 / 35 / 50

Wkładki do butów trekkingowych

Wkładka dedykowana do trekkingu. Przeznaczona dla zdrowych stóp w celach profilaktyki oraz dla osób które mają dolegliwości bólowe stóp podczas chodzenia, ale nie wymagają dużych korekt. Zastosowane miękkie materiały bardzo dobrze amortyzują nacisk na podłoże, który jest szczególnie odczuwany w obuwiu o mocno utwardzonej podeszwie oraz przy poruszaniu się po nierównych nawierzchniach. Zwiększa komfort podczas marszu oraz wspomaga ochronę przed zmianami na stopach.

Twardość głównego materiału w skali Shore’a – 20

Wkładki do gry w piłkę nożną

Wkładka dedykowana do uprawiania piłki nożnej, o niewielkiej grubości, dostosowana do wąskich, piłkarskich butów. Przeznaczona dla zdrowych stóp w celach profilaktyki oraz dla osób, które mają dolegliwości bólowe stóp podczas gry w piłkę nożną, ale nie wymagają dużych korekt. Zastosowane materiały stabilizują stopę oraz amortyzują uderzenia w podłoże zwiększając komfort i bezpieczeństwo sportowca.

Twardość materiałów w skali Shore’a – 30 / 30 / 50

Wkładki do gry w tenisa

Wkładka dedykowana do uprawiania tenisa, ze szczególnym odciążeniem pierwszego stawu śródstopno-paliczkowego (palucha). Przeznaczona dla zdrowych w celach profilaktyki oraz dla osób, które mają dolegliwości bólowe stóp podczas gry w tenisa, ale nie wymagają dużych korekt. Zastosowane materiały stabilizują stopę oraz amortyzują uderzenia w podłoże zwiększając komfort i bezpieczeństwo sportowca.

Twardość materiałów w skali Shore’a – 20 / 38

Wkładki do butów do biegania

Wkładka przeznaczona dla zdrowych stóp w celach profilaktyki oraz dla osób, które miewają dolegliwości bólowe stóp podczas uprawiania sportu, ale nie wymagają dużych korekt. Zastosowane materiały amortyzują uderzenia w podłoże oraz stabilizują stopę – zwiększają komfort i bezpieczeństwo podczas biegania.

Twardość materiałów w skali Shore’a – 30 / 35 / 50

Wkładki do gry w golfa

Wkładka dedykowana do uprawiania golfa, o niewielkiej grubości, ze szczególnym odciążeniem pierwszego stawu śródstopno-paliczkowego (palucha). Przeznaczona dla zdrowych stóp w celach profilaktyki oraz dla osób, które mają dolegliwości bólowe stóp podczas gry w golfa, ale nie wymagają dużych korekt. Zastosowane materiały stabilizują stopę oraz kompensują nacisk na podłoże zwiększając komfort i bezpieczeństwo sportowca.

Twardość materiałów w skali Shore’a – 10 / 35 / 38