Wkładki sportowe

Indywidualne wkładki ortopedyczne przeznaczone są zarówno dla sportowców, jak i osób prowadzących aktywny tryb życia. Wkładki sportowe regulują obciążenie stopy, zmniejszają ryzyko urazów i niwelują powstawanie problemów związanych z długotrwałym obciążeniem, np. odcisków oraz wrastających paznokci.

Polecamy między innymi:

  • uniwersalne wkładki sportowe,
  • wkładki do trekkingu,
  • wkładki do gry w piłkę nożną,
  • wkładki do gry w tenisa,
  • wkładki do gry w golfa.

Multisport

Uniwersalna wkładka do uprawiania sportu. Przeznaczona dla zdrowych w celach profilaktyki oraz dla osób które mają dolegliwości bólowe stóp podczas wysiłku fizycznego, ale nie wymagają dużych korekt. Zastosowane materiały amortyzują uderzenia w podłoże oraz stabilizują stopę zwiększając komfort i bezpieczeństwo sportowca.

Twardość materiałów w skali Shore’a – 30 / 35 / 50

Trekking

Wkładka dedykowana do trekkingu. Przeznaczona dla zdrowych w celach profilaktyki oraz dla osób które mają dolegliwości bólowe stóp podczas chodzenia, ale nie wymagają dużych korekt. Zastosowane miękkie materiały bardzo dobrze amortyzują nacisk na podłoże zwiększając komfort podczas marszu oraz wspomagając ochronę przed zmianami na stopach.

Twardość głównego materiału w skali Shore’a – 20

Piłka nożna

Wkładka dedykowana do uprawiania piłki nożnej, o niewielkiej grubości, dostosowana do wąskich, piłkarskich butów. Przeznaczona dla zdrowych w celach profilaktyki oraz dla osób które mają dolegliwości bólowe stóp podczas gry w piłkę nożną, ale nie wymagają dużych korekt. Zastosowane materiały stabilizują stopę oraz amortyzują uderzenia w podłoże zwiększając komfort i bezpieczeństwo sportowca.

Twardość materiałów w skali Shore’a – 30 / 30 / 50

Tenis

Wkładka dedykowana do uprawiania tenisa, ze szczególnym odciążeniem pierwszego stawu śródstopno-paliczkowego (palucha). Przeznaczona dla zdrowych w celach profilaktyki oraz dla osób które mają dolegliwości bólowe stóp podczas gry w tenisa, ale nie wymagają dużych korekt. Zastosowane materiały stabilizują stopę oraz amortyzują uderzenia w podłoże zwiększając komfort i bezpieczeństwo sportowca.

Twardość materiałów w skali Shore’a – 20 / 38

Golf

Wkładka dedykowana do uprawiania golfa, o niewielkiej grubości, ze szczególnym odciążeniem pierwszego stawu śródstopno-paliczkowego (palucha). Przeznaczona dla zdrowych w celach profilaktyki oraz dla osób które mają dolegliwości bólowe stóp podczas gry w golfa, ale nie wymagają dużych korekt. Zastosowane materiały stabilizują stopę oraz kompensują nacisk na podłoże zwiększając komfort i bezpieczeństwo sportowca.

Twardość materiałów w skali Shore’a – 10 / 35 / 38