[breadcrumb]

Zakładamy nowoczesne klamry tytanowe i UniBrace

KLAMRA TYTANOWA

Zakładanie klamry tytanowej to nowoczesny sposób na korekcję wrastających i wkręcających się paznokci. Klamra wykonana jest z elastycznego drutu niklowo-tytanowego, dokładnie takiego samego jaki wykorzystywany jest w ortodoncji. Nie wymaga haczyków wchodzących pod paznokieć – mocowana jest do płytki paznokciowej przy pomocy specjalnych kompozytów utwardzanych lampą polimeryzacyjną.

Metoda jest bardzo skuteczna przy leczeniu wrastających paznokci po zabiegach chirurgicznych oraz po terapii ostrych i przewlekłych stanów zapalnych z ziarniną wałów okołopaznokciowych. Klamra tytanowa jest idealnym rozwiązaniem do leczenia paznokci palców II-IV, gdzie założenie jakiejkolwiek klamry z haczykami jest bardzo kłopotliwe. Klamrę tytanową zakłada się na paznokieć na okres 5-6 miesięcy. Co 4-5 tygodni przychodzi się na wizytę kontrolą i przełożenie klamry. Dolegliwości bólowe ustępują zazwyczaj już po pierwszej wizycie.

KLAMRA UNIBRACE

Metoda UniBrace polega na tworzeniu klamer o dowolnej formie. Leczenie wrastających paznokci za pomocą takich klamer to aktualnie najskuteczniejsza metoda w większości przypadków. System UniBrace pozwala na indywidualne podejście do problemu i stworzenie klamry idealnie dopasowanej do potrzeby pacjenta. Klamra przygotowana w specjalnym narzędziu pasuje do każdego rodzaju paznokci wkręconych i wrastających, także ze stanem zapalnym wału okołopaznokciowego.

Metoda UniBrace to:

  • komfort i estetyczny wygląd
  • szybka ulga w bólu i skuteczność leczenia
  • klamra dopasowana idealnie do potrzeby pacjenta
  • możliwość aplikacji klamry pod i na płytkę paznokcia
  • odpowiedni dobór siły oddziaływującej na płytkę.